Masz Pytania ? Dzwoń
91 482 32 32
91 483 70 70

Aktualizacja DLK Pro Smart TCO ready do tachografów G2V2 (smart2 z sierpnia 2023)

Karta chipowa umożliwiająca aktualizacje oprogramowania klucza DLK Pro i Tis Compact do wersji S - obsługującej tachografy inteligentne oraz darmowy update G2V2 (smart2 z sierpnia 2023).
Waga: 0.02 kg +23% VAT = 448,95 brutto PLN,
Ocena:
  ( 4.94/30 )
Producent: VDO

Karta aktualizacyjna DLK Pro "Smart TCO ready"

Dla wszystkich posiadaczy kluczy DLK Pro oraz zestawów DLK Pro Tis Compact oferujemy aktualizację do najnowszej wersji "S" obsługującej tachografy inteligentne oraz G2V2 (smart2 z sierpnia 2023) po dokonaniu dodatkowej bezpłanej aktualizacjiVDO.
.Ekran informacje DLK pro

Tylko wersja "S" umożliwia pobieranie danych ze wszystkich tachografów cyfrowych, łącznie z najnowszymi z sierpnia 2023 roku (G2V2 smart2)

Zgodnie z rozporządzeniem (UE) nr 165/2014 wprowadzono tzw. drugą oraz trzecią generację tachografów cyfrowych (tzw. tachografów inteligentnych i G2V2 - samrt2 ), które obejmują połączenie z urządzeniem GNSS (globalny system nawigacji satelitarnej), urządzenie wczesnego wykrywania na odległość oraz interfejs do inteligentnych systemów transportowych.

Tachografy inteligentne (4.0) zostały wprowadzone 15 czerwca 2019 roku , natomiast tachografy inteligentne 2 generacji tzw smart2 lub G2V2 w sierpniu 2023 roku..Karta z programem aktualizacyjnym dla klucza DLK pro

Aktualizacja dostarczana jest się na karcie chipowej DLK Pro "Smart TCO ready" .

Jak przeprowadzić aktualizację.

1. Sprawdź wersję swojego klucza DLK-Pro

 • włącz klucz klawiszem z boku
 • przejdź na zakładkę informacje
 • sprawdź wersję oprogramowania klucza. Jeśli jest niższa niż 3.0 postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej. Jeśli jest wyższa lub równa 3.0 przejdź do punktu 3.Karta z programem aktualizacyjnym dla klucza DLK pro

2. Uaktualnienie oprogramowania wewnętrznego DLK Pro do wersji 3.0

 • pobierz program do aktualizacji z adresu: DLK Pro - aktualizacja do wersji 3.0
 • zapisz skompresowany plik na dysku a następnie rozpakuj go i uruchom plik Update_DLKPro_3.0.0.exe
 • w otwartym oknie programu naciśnij przycisk SETUP który uruchomi procedurę zmiany oprogramowania wewnętrznego
 • potwierdź licencję przyciskiem AGREE. Wersja klucza DLK pro
 • podłącz urządzenie do portu USB komputera ( ważne, aby podłączane urządzenie było wyłączone), dane na urządzeniu mogą zostać wymazane podczas aktualizacji, więc rekomendujemy przygotowanie kopii zapasowej plików pobranych z kart kierowców i tachografów
 • potwierdź chęć przeprowadzenia aktualizacji przyciskiem YES
 • po zakończeniu aktualizacji odłącz klucz, uruchom i sprawdź wersję. Przejdź do punktu 3 jeśli wersja klucza jest równa 3.0

3. Aktywacja klucza DLK Pro do obsługi tachografów inteligentnychAktywny klucz DLK pro do obsłygi tachografów SMART

Aby aktywować najnowsze oprogramowanie kartę należy umieścić w czytniku klucza. Aktualizacja rozpocznie się automatycznie. Po zakończeniu procesu aktualizacji kartę należy wyciągnąć z urządzenia. Od tego momentu Klucz DLK Pro posiada wersję SMART (tachografy 4.0) umożliwiającą odczyt tachografów Smart pierwszej generacji.

Aby sprawdzić poprawność aktywacji włącz klucz, przejdź na zakładkę "I-informacje" i strzałką w bok "Licencje" - "Obsługa tachografu SMART : TAK"

Czytnik dołączony do zestawu Tis Compact (czerwony) aktualizujemy dokładnie w taki sam sposób.Zestaw aktualizacyjny klucza DLK pro

Jedna karta umożliwia aktualizację oprogramowania dla jednego klucza.

Karta "Smart TCO ready" umożliwia aktualizację następujących kluczy DLK Pro:

 • Klucz pobierania DLKPro
 • DLKPro TIS Compact
 • DLKPro TIS Compact (EE)
 • Klucz inspekcji DLKPro

Po aktualizacji klucz DLK Pro nadal będzie w stanie obsługiwać DTCO® pierwszej generacji i inne tachografy cyfrowe, a także karty do tachografów pierwszej generacji.

4. Aktualizacja do tachografów SMART 2 - bezpłatna

Aby uzyskać najnowszą wersję do obsługi tachografów SMART 2 należy podłączyć klucz do komputera. Powinno wyskoczyć okno z informacją o najnowszej wersji firmware. Ta aktualizacja jest darmowa i proces przeprowadza się zgodnie z instrukcją VDO.

Należy kliknąć ten komunikat a następnie założyć konto i zalogować się na wskazanej stronie skąd pobierzemy kolejny plik do aktualizacji urządzenia.

UWAGA - pliki z klucza mogą zostać bezpowrotnie utracone - zrób kopię !

Jeśli na Państwa komputerze nie pojawia się ten komunikat należy zainstalować JAVA do systemu operacyjnego (wcześniejsze wersje Windows miały zainstalowaną JAVA w standardzie).

Istnieje możliwość wykupienia dostępu do pliku bez konieczności zakładania konta i logowania.

Dopiero po pobraniu i zainstalowaniu aktualizacji z tego pliku czytnik będzie współpracował z nowymi tachografami oraz kartami kierowcy.

5. Jaką aktualizację zamówić:

 1. "Tylko karta" - otrzymujesz kartę do aktualizacji i całą procedurę przeprowadzasz sam.
 2. "+ plik SMART 2" - otrzymujesz kartę do aktualizacji i link do pobrania programu do darmowej aktualizacji VDO (nie trzeba zakładać konta, logować się na stronie VDO)
 3. "+ usługa serwis." - otrzymujesz kartę do aktualizacji, po otrzymaniu karty umawiasz aktualizację z naszym serwisem który robi całość zdalnie.

 

Znajdujące się w serwisie treści i obrazy są chronione prawem autorskim.

Kopiowanie, rozpowszechnianie i przedruki w jakiejkolwiek formie bez zgody firmy NET POLSKA - ZABRONIONE.

NET POLSKA
71 - 001 Szczecin, ul. Południowa 15,
91 483-70-70 (tel.), 091 482-32-32 (fax.)
www.netpolska.com
copyright © 2001 - 2024