UWAGA !!! Awaria telefonów. Dostępny 693 469 590 lub 91 482 32 32

Masz Pytania ? Dzwoń
awaria tel. stac.
693 469 590
Logo forum, ADR

Kierowca na działalności a przewozy ADR

czerwiec 2013

Pełna treść pytania:

MAM LICENCJĘ PRZEWOŹNIKA MIĘDZYNARODOWEGO, JEŻDŻĘ JAKO PODWYKONAWCA W DUŻEJ FIRMIE CZY MOGĘ WOZIĆ ADR-Y TYLKO NA PODSTAWIE UPRAWNIEŃ CZY MUSZĘ MIEĆ W SWOJEJ JEDNOOSOBOWEJ FIRMIE SPECJALISTĘ NADZORUJĄCĄ TAKIE PRZEWOZY


Odpowiedź :

Obowiązek wyznaczenia doradcy ds. bezpieczeństwa spoczywa na uczestniku przewozu towarów niebezpiecznych na mocy Art. 15 ust. 1 Ustawy z dnia 19 sierpnia 2011r. o przewozie towarów niebezpiecznych. Z obowiązku tego zwolnieni są na mocy ust. 2 wskazanego artykułu, te podmioty, które dokonują przewozu wyłącznie "w ilościach mniejszych niż określone w ADR". W praktyce oznacza to, że z obowiązku wyznaczenia doradcy zwolnieni są wyłącznie ci z uczestników przewozu, którzy dokonują przewozu jedynie na warunkach wyłączeń wskazanych w 1.1.3 ADR lub przepisach szczególnych (np. LQ, EQ, wyłączenie dotyczące ilości towarów w jednostce transportowej). W Pana przypadku więc kluczowe jest stwierdzenie, czy podlegające przewozowi towary niebezpieczne podlegają wyłączeniom czy też nie.

autor: Michał Kokociński / DGSA Serwis

Znajdujące się w serwisie treści i obrazy są chronione prawem autorskim.

Kopiowanie, rozpowszechnianie i przedruki w jakiejkolwiek formie bez zgody firmy NET POLSKA - ZABRONIONE.

NET POLSKA
71 - 001 Szczecin, ul. Południowa 15,
awaria tel. stacjonarnych, 693 469 590 (tel.)
www.netpolska.com
copyright © 2001 - 2019