Masz Pytania ? Dzwoń
91 482 32 32
91 483 70 70
Logo forum, ADR

Ubiegam się o koncesję na OPC - konieczności posiadania świadectwa...?

listopad 2014

Pełna treść pytania:

Ubiegam się o koncesję na OPC. Prowadzona przeze mnie działalność opierać się będzie na dystrybucji gazu propan - butan samochodem o DMC 3,5t. Zostałam poproszona przez URE o wskazanie z czego KONKRETNIE wynika brak konieczności posiadania świadectwa ADR dla pojazdu. Proszę o pomoc, bo moje argumenty o tym, że pojazd nie zalicza się do EX/II, EX/II, AT, OX, FL i MEMU oraz, że w moim przypadku wymagane są jedynie pomarańczowe tablice najwyraźniej nie są wystarczające


Odpowiedź :

Obawiam się, że będzie dosyć trudno udowodnić, że "nie jesteśmy wielbłądem".

Spróbujmy:

Zgodnie z par. 2 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 15 lutego 2012 r.w sprawie świadectwa dopuszczenia pojazdu ADR (Dz. U. z dnia 20 lutego 2012 r.):
"§ 2. Świadectwo dopuszczenia pojazdu ADR wystawia się dla pojazdów EX/II, EX/III, FL, OX, AT oraz pojazdu MEMU." a więc tylko takie pojazdy powinny dokument posiadać. Jednocześnie podrozdział 9.1.1.2 Załącznika B do Umowy Europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR) zawiera jasne definicje ww. wskazanych pojazdów.
Pojazd przewożący towary niebezpieczne klasy 2 w sztukach przesyłki nie spełnia żadnej z zawartych w ADR definicji (EX/II. EX/III, FL, AT, OX). Tym samym bezpodstawne jest żądanie od posiadacza takiego pojazdu posiadania świadectwa. W sytuacji "patowej" proponuję podjęcie kroków przewidzianych w KPA w ramach toczącego się (jak zgaduję) postępowania administracyjnego.

autor: Michał Kokociński / DGSA Serwis

Znajdujące się w serwisie treści i obrazy są chronione prawem autorskim.

Kopiowanie, rozpowszechnianie i przedruki w jakiejkolwiek formie bez zgody firmy NET POLSKA - ZABRONIONE.

NET POLSKA
71 - 001 Szczecin, ul. Południowa 15,
091 483 70 70 (tel.), 091 482 32 32 (fax.)
www.netpolska.com
copyright © 2001 - 2018

Szanowny Użytkowniku !

Profilowanie stosujemy od początku powstania serwisu w 2001 roku, ale od dziś zgodnie z wymogami Unii Europejskiej - rozporządzenia RODO musimy uzyskać na to Twoją zgodę.

Dbamy o Twoją prywatność. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

W związku z wejściem w życie w dniu 25-05-2018 r.

Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) - zwane dalej "RODO" lub "Rozporządzenie RODO".

Mamy obowiązek zapytać każdego użytkownika czy wyraża zgodę na tzw. "Profilowanie" z którego korzystamy od początku istnienia tego serwisu.

Do profilowania wykorzystywane są pliki cookie. Używamy ich m.in. do spersonalizowania treści i reklam w wyszukiwarce Google i na stronach partnerów Google, oraz aby analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak użytkownik korzysta z naszej witryny, udostępniamy tylko firmie Google na podstawie zawartej umowy. Google może połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.

Co to jest profilowanie, jak z niego korzystamy, jaki jest cel profilowania, jakie masz prawa, a jakie my mamy obowiązki. Wszelkie informacje zawarliśmy w dostosowanej do przepisów RODO Polityce Prywatności

Prosimy o zapoznanie się z tym dokumentem.

Zgodę o którą prosimy, możesz zawsze odwołać na naszej stronie Polityka Prywatności.

Jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych do celów profilowania w zgodzie z opublikowaną naszą Polityką Prywatności, prosimy o zamknięcie okna przeglądarki. Jeżeli wyrażasz zgodę, naciśnij klawisz "Zgoda".

Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy opuść stronę lub zamknij okno przeglądarki.

Polityka Prywatności Zgoda