Masz Pytania ? Dzwoń
91 482 32 32
91 483 70 70
Logo forum, ADR

Wymagania dotyczące szkolenia kierowcy.

czrwiec 2014

Pełna treść pytania:

Czy we wszystkich przypadkach jest tak że jeśli nie musi być pojazd oznaczony tablicami, to kierowca nie musi mieć przeszkolenia ADR ? Dziekuje za odp.


Odpowiedź :

Niezależnie od tego czy jednostka transportowa jest czy też nie jest oznakowana tablicami ostrzegawczymi, kierowca podlega wymogowi szkolenia w zakresie ADR. Fakt oznakowania czy też nieoznaowania jednostki ma jednak wpływ na określenie wymaganej formy i zakresu szkolenia. W przypadku jednostek oznakowanych, kierowca powinien mieć ukończony stosowny kurs lub kursy i posiadać dokument "Zaświadczenie ADR", określony w przepisach. W pozostałych sytuacjach (najczęściej przewóz na warunkach wyłączeń) kierowca powinien ukończyć szkolenie prowadzone przez Doradcę ds. bezpieczeństwa, opisane w 1.3 ADR oraz Art. 14 Ustawy z 19 sierpnia 2011r. o przewozie towarów niebezpiecznych. Zgodnie z zapisem ustawowym, prowadzący szkolenie potwierdza pisemnie jego przeprowadzenie (potwierdzenie to nie jest jednak dokumentem wymaganym podczas kontroli na drodze). Należy nadmienić, że szkoleniu tego typu podlegają również pozostali członkowie załogi pojazdu.

autor: Michał Kokociński / DGSA Serwis

Znajdujące się w serwisie treści i obrazy są chronione prawem autorskim.

Kopiowanie, rozpowszechnianie i przedruki w jakiejkolwiek formie bez zgody firmy NET POLSKA - ZABRONIONE.

NET POLSKA
71 - 001 Szczecin, ul. Południowa 15,
091 483 70 70 (tel.), 091 482 32 32 (fax.)
www.netpolska.com
copyright © 2001 - 2018

Szanowny Użytkowniku !

Profilowanie stosujemy od początku powstania serwisu w 2001 roku, ale od dziś zgodnie z wymogami Unii Europejskiej - rozporządzenia RODO musimy uzyskać na to Twoją zgodę.

Dbamy o Twoją prywatność. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

W związku z wejściem w życie w dniu 25-05-2018 r.

Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) - zwane dalej "RODO" lub "Rozporządzenie RODO".

Mamy obowiązek zapytać każdego użytkownika czy wyraża zgodę na tzw. "Profilowanie" z którego korzystamy od początku istnienia tego serwisu.

Do profilowania wykorzystywane są pliki cookie. Używamy ich m.in. do spersonalizowania treści i reklam w wyszukiwarce Google i na stronach partnerów Google, oraz aby analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak użytkownik korzysta z naszej witryny, udostępniamy tylko firmie Google na podstawie zawartej umowy. Google może połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.

Co to jest profilowanie, jak z niego korzystamy, jaki jest cel profilowania, jakie masz prawa, a jakie my mamy obowiązki. Wszelkie informacje zawarliśmy w dostosowanej do przepisów RODO Polityce Prywatności

Prosimy o zapoznanie się z tym dokumentem.

Zgodę o którą prosimy, możesz zawsze odwołać na naszej stronie Polityka Prywatności.

Jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych do celów profilowania w zgodzie z opublikowaną naszą Polityką Prywatności, prosimy o zamknięcie okna przeglądarki. Jeżeli wyrażasz zgodę, naciśnij klawisz "Zgoda".

Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy opuść stronę lub zamknij okno przeglądarki.

Polityka Prywatności Zgoda