Masz Pytania ? Dzwoń
91 482 32 32
91 483 70 70
Kodeks drogowy, Ustawa o transporcie drogowym

Kodeks drogowy, Ustawa o transporcie drogowym

Trzy książki w zestawie. Publikacja przeznaczona jest zarówno dla kierowców, kandydatów na kierowców jak i dla wszystkich, którzy zajmują się problematyką przepisów ruchu drogowego i zagadnień z zakresu transportu drogowego osób oraz rzeczy.

Wydawnictwo CREDO, 2011 r.

na zamówienie 76,00 zł netto + 5% VAT

Książka Znaki i sygnały w ruchu drogowym    Książka Prawo o ruchu drogowym z komentarzem i orzecznictwem SN i NSA    Książka Ustawa o transporcie drogowym z komentarzem
    Znaki i sygnały         Kodeks drogowy         Ustawa o transporcie
        - 133 str.                  - 535 str.                      - 247 str

Stan prawny 10 czerwca 2011 roku

Zestaw zawiera trzy osobne książki:

Tom I - Prawo o ruchu drogowym z komentarzem i orzecznictwem SN i NSA
Tom II - Znaki i sygnały w ruchu drogowym z komentarzem
Tom III - Ustawa o transporcie drogowym z komentarzem

Wartością powyższych publikacji są załączone komentarze wyjaśniające w sposób prosty i przystępny poszczególne zagadnienia. Kodeks drogowy zawiera dodatkowo taryfikator mandatów i punktów karnych, natomiast ustawa o transporcie - taryfikator naruszeń i wzory druków.

Dobór doświadczonego zespołu autorskiego składającego się m.in. z wieloletnich pracowników Komendy Głównej Policji oraz Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego m.in. Mariusz Wasiak i Hubert Jednorowski, gwarantuje wysoki poziom merytoryczny publikacji.


Atutem tego opracowania na tle innych publikacji w tym zakresie jest przede wszystkim komentarz, przystępny nie tylko specjalistom zawodowo zajmującym się tematyką ruchu drogowego, ale również każdemu kierowcy.

Przedstawiamy recenzje publikacji:

1. "Kierowcy bardzo często mają problemy z właściwą interpretacją i rozumieniem przepisów zarówno PRD jak i dotyczących transportu drogowego osób i rzeczy, co sprawia, że często interpretują poszczególne przepisy na swój sposób. Kodeks Drogowy z komentarzem to nie tylko zbiór obowiązujących aktów prawnych ale przede wszystkim obszerny i przystępnie napisany w pełni profesjonalny komentarz w zakresie PRD oraz – co jest tu nowością – także w zakresie ustawy o Transporcie Drogowym.
Publikacja przeznaczona jest zarówno dla kierowców, kandydatów na kierowców jak i dla wszystkich, którzy zajmują się problematyką przepisów ruchu drogowego i zagadnień z zakresu transportu drogowego osób oraz rzeczy. Odbiorcami kodeksu mogą być również wykładowcy prowadzący szkolenia dla kierowców i przewoźników, w zakresie szeroko rozumianej dziedziny transportu drogowego.
Jako wieloletni działacz w Polskim Stowarzyszeniu Przewoźników Autokarowych (obecnie jako Prezes) mogę stwierdzić, że niniejsza publikacja wypełnia lukę na rynku wydawniczym odnośnie profesjonalnie zrealizowanego komentarza do obowiązujących przepisów PRD i Ustawy o Transporcie Drogowym, których znajomość jest niezbędna dla każdego kierowcy i osoby zajmującej się zawodowo tą problematyką. Uznane w branży transportowej nazwiska autorów posiadających ogromne doświadczenie tak teoretyczne jak i praktyczne, potwierdza dodatkowo wartościowość publikacji. Jest to pozycja szczególnie godna polecenia."


Rafał Jańczuk (Prezes Raf Trans Sp. z o. o. oraz Prezes Polskiego Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych)

2. "Świetna pozycja dla każdego kierowcy, który chce jeździć świadomie i w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Najprawdopodobniej pierwszy komentarz zawierający opracowanie nie tylko przepisów ustawy – Prawo o ruchu drogowym, ale także komentarz do rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych i ustawy o transporcie drogowym. Jest to więc zestaw podstawowych przepisów niezbędnych zarówno dla kierowców jeżdżących zawodowo przewożąc osoby lub rzeczy, a także dla nas wszystkich wykorzystujących samochody i uczestniczących codziennie w ruchu drogowym. Jasne i zrozumiałe komentarze, niejednokrotnie poparte przykładami z życia, pozwalają każdemu uczestnikowi ruchu drogowego zrozumieć jego zasady, a także wskazują na prawne konsekwencje ich łamania. Także kierowcy zawodowi wykonujący przewozy osób i rzeczy dowiedzą się w jaki sposób powinni wykonywać swój zawód tak aby nie narazić siebie i swojego pracodawcy na niebezpieczeństwo i odpowiedzialność finansową."

Tomasz Piętka
Znajdujące się w serwisie treści i obrazy są chronione prawem autorskim.

Kopiowanie, rozpowszechnianie i przedruki w jakiejkolwiek formie bez zgody firmy NET POLSKA - ZABRONIONE.

NET POLSKA
71 - 001 Szczecin, ul. Południowa 15,
091 483 70 70 (tel.), 091 482 32 32 (fax.)
www.netpolska.com
copyright © 2001 - 2019
Nasze telefony
91 483 70 70
91 482 32 32