Masz Pytania ? Dzwoń
91 482 32 32
91 483 70 70

Mapa Geomarketing

Emapa Geomarketing to aplikacja stworzona z myślą o firmach, dla których zarządzanie informacją przestrzenną ma kluczowe znaczenie. Dzięki zaawansowanym funkcjom wizualizacyjnym obiektywnie ocenisz rentowność poszczególnych oddziałów/dystrybutorów.
2 800,00 zł netto  
Waga: 0.5 kg +23% VAT = 3 444,00 brutto PLN,
Ocena:
  ( 5/1 )
Producent: Emapa

eMapa Geomarketing pomoże Ci:

  • powiekszyć sprzedaż, poprzez precyzyjne kierowanie działań handlowych do wyznaczonych klientów,
  • zwiększyć efektywność funkcjonowania Twojej sieci dystrybucji,
  • zmniejszyć koszty, inwestując pieniądze tylko tam, gdzie będzie to opłacalne,
  • umocnić wizerunek firmy, monitorując sytuację na rynku i na bieżąco dostosowując ofertę do potrzeb klienta,
  • prognozować rynek, wprowadzając do firmowej bazy czysto hipotetyczne dane,
  • przeanalizować każdy ruch konkurencji i skutki dla działalności Twojej firmy.

Funkcje realizowane przez program eMapa Geomarketing:

Wyszukiwanie adresów

Jedna z podstawowych funkcji aplikacji eMapa Geomarketing jest moduł wyszukiwania adresów, dzięki któremu można odnaleźć lokalizacje w unikalnej bazie kartograficznej złożonej z ponad 65 tysięcy miejscowości i 559 szczegółowych planów miast.

Współpraca z bazami danych (import, eksport)

Dzięki modułom importu i eksportu możliwe jest automatyczne pobieranie rekordów z zewnętrznych baz danych oraz zapisywanie ich w typowych formatach bazodanowych bez konieczności manualnego przepisywania. Daje to znaczna oszczędność czasu pracy i angażowanych środków. Program obsługuje formaty .xls, .txt, .csv, .mdb oraz inne dowolne bazy danych poprzez sterownik ODBC.

Geokodowanie

Geokodowanie to nanoszenie na mapę obiektów na podstawie danych adresowych. Zaawansowane algorytmy tej funkcji (pomijanie polskich znaków diakrytycznych, kolejności pisowni nazw ulic, pobieranie danych o numerze budynku z pola ulicy) umożliwiają szybkie, automatyczne naniesienie obiektów na mapę. Oprócz tego program zawiera także funkcje geokodowania manualnego poszczególnych rekordów adresowych.

Nanoszenie na mapę dowolnych sygnatur (ikonek)

eMapa Geomarketing standardowo umożliwia przedstawienie obiektów na mapie za pomocą sygnatur o dowolnej wielkości i kolorze. Alternatywnie można również wizualizować obiekty za pomocą dowolnego logo (zaimportowanego z plików .bmp lub .ico). Umożliwia to jednoznaczną lokalizację kontrahentów na mapie.

Automatyczna aktualizacja bazy danych

Zmiana w zewnętrznej, źródłowej bazie danych może być automatycznie uwzględniana w bazie programu eMapa Geomarketing. Obejmuje to zmiany zarówno pojedynczych wartości w kolumnach, jak i pojawienie się nowych rekordów. Aktualizacja może być dokonywana automatycznie, przy każdym uruchamianiu programu lub z zadanym interwałem, a także ręcznie, w dowolnym momencie w trakcie pracy.

Obsługa GPS

eMapa Geomarketing posiada funkcje importowania z GPS przebytej trasy lub newralgicznych punktów. Dane można zaimportować z formatów: .xls, .mdb, .txt, .csv, .plt lub .trk. Dodatkowo dzięki obsłudze protokołów Garmin i NMEA istnieje możliwość podłączenia modułu GPS i bezpośredniej nawigacji na programie.

Dynamiczna wizualizacja danych

Dzięki możliwości dynamicznej zmiany koloru wypełnienia oraz wielkości sygnatury w łatwy sposób zróżnicować można wartości liczbowe rekordów. Wielkość sygnatury może oznaczać np. wielkość sprzedaży, a intensywność koloru - jednocześnie - liczbę reklamacji.

Wykresy słupkowe oraz kołowe (procentowe)

Dzięki funkcji porównania informacji liczbowych za pomocą procentowych wykresów kołowych i słupkowych możliwe jest efektywne przeanalizowanie danych poszczególnych placówek firmy, takich jak udział konkretnych produktów w ogólnej sprzedaży danego oddziału.

Wykresy słupkowe ilościowe

Możliwość wizualizacji danych liczbowych na wykresach ilościowych pozwala na porównanie wyników np. sprzedażowych w poszczególnych oddziałach względem najwyższego rekordu w branych pod uwagę kategoriach.

Nanoszenie na mapę dowolnych obszarów / wielokątów i łamanych

Dzięki możliwości rysowania linii łamanych i wielokątów można nanosić na mapę własne warstwy informacji, np. regiony działania firmy, mapy zasięgu prowadzonej działalności, obszary konkurencji. Kolorem wypełnienia wielokątów oraz kolorem i grubością ich obramowania można reprezentować wartości liczbowe przypisane do obszarów. W programie zawarto obszary gminne, powiatowe i wojewódzkie oraz dane statystyczne dotyczące tych obszarów.

Filtry przestrzenne

Dzięki filtrom przestrzennym możliwe jest szybkie wyszukanie obiektów interesujących użytkownika, a także wszystkich obiektów w określonym promieniu lub obszarze.

Filtry tekstowe (w bazie obiektów)

Łatwe w obsłudze i zarazem bardzo zaawansowane sposoby filtrowania bazy pozwalają na dokładne wyselekcjonowanie potrzebnych do analizy obiektów. Możliwe jest także zapisywanie filtrów i dowolne operowanie nimi przy tworzeniu nowych prezentacji.

Zaawansowane opcje wydruku

eMapa Geomarketing pozwala na wydruki fragmentów mapy na określonej liczbie kartek i/lub o określonej skali mapy. Ponadto możliwy jest wydruk mapy ograniczonej dowolnym wielokątem (np. tylko rejon działania danego przedstawiciela).

Znajdujące się w serwisie treści i obrazy są chronione prawem autorskim.

Kopiowanie, rozpowszechnianie i przedruki w jakiejkolwiek formie bez zgody firmy NET POLSKA - ZABRONIONE.

NET POLSKA
71 - 001 Szczecin, ul. Południowa 15,
91 483-70-70 (tel.), 091 482-32-32 (fax.)
www.netpolska.com
copyright © 2001 - 2024