Masz Pytania ? Dzwoń
91 482 32 32
91 483 70 70
  1. Net Polska
  2.  -» Prasa transportowa
  3.  -» Spotkanie przewoźników w Wielkopolsce
Spotkanie przewoźników w Wielkopolsce - Informacja Polskiego Trakera - grudzień 2014

Spotkanie przewoźników w Wielkopolsce

Informacja Polskiego Trakera - grudzień 2014

Spotkanie przewoźników w Wielkopolsce - 24 października br. w gościnnych progach "Słonecznego Dworu", restauracji w Radoszkowie Drugim k. Książa Wielkopolskiego, miało miejsce spotkanie prawie 100 przewoźników skupionych w Ogólnopolskim Związku Pracodawców Transportu Drogowego.


Tematem konferencji, na którą przybyli przewoźnicy z województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego oraz dolnośląskiego, była "Sytuacja prawna, podatkowa i gospodarcza polskiego transportu w prawodawstwie Unii Europejskiej i krajowym". Spotkanie przewoźników w Wielkopolsce

W gronie zaproszonych gości znalazł się m.in. inspektor wojewódzki ITD z Wielkopolski Sławomir Nastał, komendant Wydziału Ruchu Drogowego Wielkopolskiej Komendy Policji insp. Stanisław Małecki, zastępca dyr. Departamentu Transportu Drogowego w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Łukasz Twardowski. W agendzie spotkania znalazły się nie tylko odpowiedzi na pytania kierowane przez przewoźników do konkretnych przedstawicieli jednostek administracyjnych, których jak zwykle przy nadarzających się okazjach nie brakuje, ale również referaty dotyczące przyszłości polskiego transportu. Podczas spotkania tak przedstawiciele środowiska naukowego, jak i sponsorzy konferencji zaprezentowali przewoźnikom programy wspierające działalność transportową. Każde z proponowanych narzędzi ma na celu poprawę organizacji pracy w firmie, ale w obecnych czasach największym problemem dla właścicieli firm transportowych jak się okazuje jest to najważniejsze ogniwo - człowiek-kierowca.

Obecne szkolnictwo zawodowe, niestety, pozostawia bardzo wiele do życzenia. Program kształcenia kierowców zawodowych został już na wstępie niedopracowany, a kierowców ciężarówek i autobusów ciągle ubywa. Jedni wyjeżdżają "za chlebem" za granicę i tam podejmują pracę, a inni naturalnie po prostu wchodzą w stan rentowo-emerytalny.

Pomimo wielu monitów środowiska transportowego, w tym również stosowanych przez OZPTD, Ministerstwo Edukacji. nadal nie dostrzega problemu braku zawodowego kształcenia kierowców już na etapie młodzieży. Brakuje klas o kierunku kierowca-mechanik według nieistniejącego już wzoru.

Działacze OZPTD obiecali zarówno ten, jak i wiele innych problemów (m.in.: naciski na osie, zintensyfikowanie kontroli zagranicznych ciężarówek na polskich drogach, zmiany zasad płacenia podatku VAT oraz podatku od środków transportu) przestawić na najbliższym spotkaniu z władzami, a we wspólnym szeregu z ZMPD podjąć dalsze kroki w rozwiązaniu tych problemów.

B.B.Z.

Znajdujące się w serwisie treści i obrazy są chronione prawem autorskim.

Kopiowanie, rozpowszechnianie i przedruki w jakiejkolwiek formie bez zgody firmy NET POLSKA - ZABRONIONE.

NET POLSKA
71 - 001 Szczecin, ul. Południowa 15,
91 483-70-70 (tel.), 091 482-32-32 (fax.)
www.netpolska.com
copyright © 2001 - 2020