Masz Pytania ? Dzwoń
91 482 32 32
91 483 70 70
Nowy tachograf od Stoneridge - SE5000 rev 7.3 Exakt - Informacja Net Polska - maj 2011

Nowy tachograf od Stoneridge - SE5000 rev 7.3 Exakt

Informacja Net Polska - maj 2011

Nowy tachograf od Stoneridge SE5000 rev 7.3 Exakt z regułą jednej minuty pozwalający na zaoszczędzenie do 50 min dziennie jazdy - Kierowca prowadzi pojazd a tachograf rejestruje odpoczynek.


Od kwietnia dostępny jest na naszym rynku nowy tachograf firmy Stoneridge SE5000 rev 7.3 Exakt. To nowoczesne urządzenie rejestrujące jest przełomem w dotychczas produkowanych tachografach cyfrowych.

Co wyróżnia nowy tachograf firmy Stoneridge ? Z wyglądu jest niemal identyczny ze swoim poprzednikiem. Klawisz "x" został zastąpiony znakiem Tachograf Stoneridge SE5000 Exakt"cofniętej strzałki" a dotychczasowy klawisz "ENTER" znakiem OK. Na obudowie drukarki znajduje się również wyróżniający go napis "Stoneridge | SE5000 Exakt" ze znaczkiem Trade Mark.

Nie wygląd jednak ma tu znaczenie. Wszyscy dotychczasowi użytkownicy tej marki tachografów wiedzą że to "cacko" jest lekkie, ma niewymienną baterię podtrzymującą pamięć wewnętrzną co daje spore oszczędności ze względu na brak konieczności jej wymiany. Sposób wkładania kart podobnie jak w poprzednich modelach zrealizowany jest bez użycia mogących się uszkodzić drogich i skomplikowanych systemów wciągania karty.

Exakt podobnie jak jego poprzednicy produkowany jest w Orebro w Szwecji, w oddziale fabryki należącej do Stoneridge Corporation z Ohio. Konstrukcja tachografu i sposób jego wytwarzana pozwala 5 pracownikom na wyprodukowanie w ciągu tygodnia 2500 szt tachografów.( system jednozmianowy)

To co najciekawsze drzemie w środku. Na pierwszy plan wysuwa się nowe ciekawe i co niezmiernie ważne proste w obsłudze menu obsługi. W tym tachografie wpisy manualne są bajecznie proste. Po włożeniu karty do tachografu pojawia się zapytanie "Czy odpoczynek do teraz ?". Zwalnia to kierowcę z konieczności dokonywania żmudnych czynności wprowadzania czynności od momentu wyjęcia do włożenia karty w przypadku odpoczynku. Proces logowania karty kierowcy skrócono do 20 sekund - wkładanie karty i 10 sekund - wyjmowanie karty. Dotychczas czynności te trwały ok 40 sekund

Obraz z tachografu po włożeniu karty kierowcy
Ekran po włożeniu karty do tachografu.

Duże czytelne ikony tachografu informujące o zmiania stanu
Duże czytelne ikony pojawiają się po zmianie czynności kierowcy na 2 sekundy co ułatwia obsługę szczególnie gdy tachograf zamontowany jest nad głową.

Widok kolejnych czynności wprowadzonych ręcznie
Widok kolejnych czynności wprowadzonych ręcznie.

Pozostałe czynności wprowadzane manualnie widoczne są w kolejności a co najważniejsze kierowca ma możliwość ich wydrukowania przed akceptacją w tachografie celem ich sprawdzenia. Ułatwieniem jest też wprowadzanie Wydruk czynności wprowadzonych ręcznie przed akceptacją w tachografie czynności w czasie lokalnym.

Kolejnym atutem Exakt-a jest przełączanie się na "odpoczynek" po zatrzymaniu pojazdu (dotychczas była to "inna praca") co zdecydowanie ułatwia kierowcy życie. Wiele jest błędów powstałych na skutek zapominania kierowców starszych tachografów przełączania "innej pracy" na "odpoczynek" po zatrzymaniu pojazdu.

Stoneridge SE5000 Exakt dzięki zastosowaniu najnowszej technologii wyprzedza swoich konkurentów, bo umożliwia pobieranie danych z pamięci w czasie poniżej 10 minut !!! (dla okresu 3 miesięcy) i poniżej 20 minut całej pamięci wewnętrznej.

I to nie wszystko bo najważniejsze jest jeszcze głębiej. Najważniejsza zaleta tachografu Exakt ukryta została w jego oprogramowaniu. Polega ona na rejestracji czasu prowadzenia zgodnie z regułą jednej minuty. Pozwala to na zaoszczędzenie nawet ponad jedną godzinę jazdy dziennie przez kierowcę i pracodawcę (w zależności od specyfiki pracy kierowcy - ilości zatrzymań i startów pojazdu)
Jedziesz a tachograf rejestruje odpoczynek !!!

Jak to możliwe ?

Od 1 października 2011 roku będą obowiązywały nowe przepisy dotyczące systemu tachografów cyfrowych wprowadzające m.in. regułę jednej minuty.

O zmianach można przeczytać na stronie >>>

Reguła 1 minuty polega na zarejestrowaniu czynności odpoczynku dla całej minuty jeśli rzeczywisty czas odpoczynku w danej minucie jest większy niż jazdy. Czyli jeśli prowadzisz pojazd przez 29 sekund i 31 sekund masz odpoczynku to cała minuta będzie zapisana jako odpoczynek !!!

Daje to duże oszczędności a przede wszystkim umożliwia tzw. podjazdy, dotychczas niemożliwe. Przez 29 sekund można przebyć dość znaczny odcinek drogi.

Jak wygląda zapis aktywności jazdy i odpoczynku w tachografie Stoneridge Exakt i oszczęsność czasu

Wynik porównania zapisu starszych modeli i nowego tachografu Exakt po przesłaniu pliku z pojazdu
Przykładowy wynik porówniania i zapisu starszego typu tachografu i tachografu Exakt.

Jak by tego było mało Stoneridge SE500 Exakt produkowany jest tylko w dwóch wersjach - jedną dla dowolnego modelu samochodu (programowo ustawia się współprace z danym pojazdem) oraz jedną dla pojazdów ADR.

Cena nowego tachografu 2400 zł netto
Cena nowego tachografu z klasa ADR 2800 zł netto .

Znajdujące się w serwisie treści i obrazy są chronione prawem autorskim.

Kopiowanie, rozpowszechnianie i przedruki w jakiejkolwiek formie bez zgody firmy NET POLSKA - ZABRONIONE.

NET POLSKA
71 - 001 Szczecin, ul. Południowa 15,
91 483-70-70 (tel.), 091 482-32-32 (fax.)
www.netpolska.com
copyright © 2001 - 2024